استان گلستان پیشرو در اجرای طرح ملی ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۷ کد : ۲۸۱۸۷ اخبار عمومی تاپ خبر حوزه ریاست
تعداد بازدید:۶۲
جلسه وبیناری بررسی اجرای روند طرح ملی ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان(منش) در کشور با حضور آل اسحاق مدیرکل طرح‌های ملی وزارت ورزش و جوانان، بادکو رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی و روسای جهاد دانشگاهی و معاونین امور جوانان ادارات کل ورزش و جوانان ۱۳ استان کشور برگزار شد.
استان گلستان پیشرو در اجرای طرح ملی ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان گلستان،سیدعزیز موسوی  سرپرست جهاد دانشگاهی گلستان در این جلسه بیان کرد: با توجه به اینکه گلستان جزو استان‌های نارنجی کشور از نظر شیوع کرونا بوده، با بهره‌گیری از ظرفیت آموزش مجازی تاکنون توانستیم تعهداتمان در طرح ملی ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان را به‌خوبی انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون در استان ۷ رویداد شامل دورهمی خلاقیت، نوآوری و فناوری ویژه جوانان علاقه‌مند به کارآفرینی در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی، دیدار در کارگاه صنایع‌دستی، تازه شو با محوریت کارآفرینی در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی، دورهمی اهمیت کار گروهی و شبکه‌سازی در کارآفرینی، دورهمی خلاقیت، نوآوری و فناوری ویژه جوانان علاقه‌مند به کارآفرینی در حوزه گیاهان دارویی، دیدار در کارگاه تولیدی فراوری گیاهان دارویی و رویداد تازه شو با محوریت کارآفرینی در حوزه گیاهان دارویی برگزار شده است.

سرپرست جهاد دانشگاهی گلستان با اشاره به اینکه تاکنون ۳۵ ایده جدید دریافت شده است، گفت: دوره‌های برگزار شده از اقبال خوبی برخوردار بوده است. انتظار داریم سمن‌ها مشارکت فعال‌تر و بیشتری در راستای اجرای این طرح داشته باشند.

ساسان معین معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گلستان نیز در این جلسه گفت: در راستای اجرای این طرح تعامل بسیار خوبی با جهاد دانشگاهی استان داریم و تاکنون اقدامات خوبی انجام شده است. تفاهم‌نامه‌ای نیز طی هفته جاری با جهاد دانشگاهی استان منعقد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری گلستان در سال گذشته ۱۰.۹ درصد بوده است، گفت: در این سال حدود ۸۰ درصد بیکاران استان در سنین بین ۱۵ تا ۳۵ سال بودند. ۴۵.۷ درصد بیکاران نیز دارای مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس بودند.

معاون امور جوانان ورزش و جوانان گلستان خاطرنشان کرد: امیدواریم با اجرای این طرح گامی مؤثری را در راستای اشتغال جوانان که امروز به مهم‌ترین دغدغه جامعه تبدیل شده، برداریم. برای اثرگذاری بهتر طرح ملی ایجاد مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان در استان و کمک به کاهش نرخ بیکاری، به حمایت سایر دستگاه‌های مرتبط در استان و شخص استاندار نیاز داریم.

معین گفت: تمامی جوانان ۱۸ تا ۳۵ سال استان می‌توانند ایده‌های فناورانه و خلاقانه خود را در حوزه‌های گردشگری، صنایع‌دستی، گیاهان دارویی و فناوری اطلاعات در قالب این طرح ارائه کنند.

برگزاری کارگاه‌های متنوع آموزشی، بازدید از گلخانه‌ها و کارگاه‌ها و کارخانجات تولیدی و فرآوری گیاهان دارویی و اقامتگاه‌های بوم گردی و صنایع‌دستی، مشاوره و منتورینگ، در اختیار قرار دادن فضای کار اشتراکی و امکانات بهداشتی و رفاهی به‌منظور تیم‌سازی، حضور در رویداد چند روزه استارت آپی، حضور در نمایشگاه‌ها و معرفی ایده‌ها و تیم‌های برتر به سرمایه‌گذاران و مراکز رشد از جمله خدمات در نظر گرفته شده در این طرح است.


( ۱ )

نظر شما :