معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی واحد استان گلستان:

استفاده مراکز علمی کاربردی گلستان از سامانه آموزش مجازی امجد جهاددانشگاهی

۳۰ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۸ کد : ۳۶۰۱۷ آموزشی
تعداد بازدید:۴۶۷
معاون آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی واحد استان گلستان گفت: انعقاد قرارداد آموزش مجازی طی ۴ نیم سال تحصیلی با مراکز علمی کاربردی منعقد و انجام شده است.
استفاده مراکز علمی کاربردی گلستان از سامانه آموزش مجازی امجد جهاددانشگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان گلستان؛ امیرحسین تناور گفت: در حوزه آموزش‌های تخصصی کوتاه‌مدت، دو مرکز آموزشی در گرگان و گنبدکاووس فعالیت دارند که به ارائه دوره‌های آموزشی در 7 گروه می‌پردازند. معاونت آموزشی واحد گلستان با توجه به نیاز منطقه، برگزاری دوره‌های پزشکی و پیراپزشکی را در دستور کار خود قرار داده است. 

وی اظهار کرد: بیماری کرونا نه تنها در ایران، بلکه در دنیا بحران ایجاد کرده است، به منظور کمک به کادر درمان و با توجه به مشکلاتی که در خصوص تامین نیروی انسانی در حوزه پزشکی داشتیم، تربیت نیروی انسانی را در اولویت قرار دادیم.

همچنین خاطر نشان کرد: در ایام شیوع ویروس کرونا، مراکز آموزشی استان در زمینه‌ برگزاری دوره‌های کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی، امدادگر اورژانس، تکنسین داروخانه، متصدی پذیرش آزمایشگاه تشخیص طبی و دستیار کنار دندانپزشک ورود کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم ، نیاز جامعه به نیروی کار ماهر در حوزه پزشکی و پیراپزشکی بیشتر شده است ، گفت: این دوره‌ها هم مهارتی و هم کاربردی هستند و افراد بعد از پایان دوره و شرکت در آزمون پایانی، گواهینامه معتبر دوره را دریافت کرده و با توجه به مهارت کسب شده در دوره می‌توانند جذب بازار کار شوند.

وی بیان کرد: با همه‌گیری شیوع ویروس کرونا، جهاددانشگاهی سیستمی تحت عنوان امجد (آموزش مجازی جهاددانشگاهی) را راه‌اندازی کرد که در زمان شیوع کرونا توانستیم با استفاده از این سامانه، آموزش‌هایمان را به سمت مجازی و غیرحضوری ببریم. همچنین در سال گذشته، این سامانه جهت ارائه خدمات آموزشی غیرحضوری به اساتید و دانشجویان، در اختیار دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و مراکز زیرمجموعه آن قرار گرفته شد و طی مذاکرات صورت گرفته مقرر شد امسال نیز این سامانه در اختیار چند مرکز علمی کاربردی قرار گیرد. 

تناور افزود: در سال 1399 قراردادی مبنی بر برگزاری آموزش‌های حضوری و مجازی برای کارکنان شهرداری منطقه منعقد شد که در نیم سال اول 1400 به پایان رسید.

کلید واژه ها: معاونت آموزش و کارآفرینی آموزش مجازی امجد


نظر شما :