همکاری جهاددانشگاهی گلستان با کانون بازنشستگان سپاه نینوا

۲۳ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۰:۵۹ کد : ۴۲۸۶۱ آموزشی تاپ خبر حوزه ریاست
تعداد بازدید:۱۷۱
همکاری جهاددانشگاهی گلستان با کانون بازنشستگان سپاه نینوای استان در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی و کارآفرینی آغاز شد.
همکاری جهاددانشگاهی گلستان با کانون بازنشستگان سپاه نینوا

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان گلستان، همکاری جهاددانشگاهی گلستان با کانون بازنشستگان سپاه نینوای استان در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و کارآفرینی آغاز شد.

ابراهیم شهبازی، رئیس جهاددانشگاهی استان گلستان در دیدار با مدیر و معاون آموزش کانون بازنشستگان سپاه نینوای استان گلستان، اظهار کرد: جهاددانشگاهی گلستان مصمم است، در راستای تحقق شعار مدنظر مقام معظم رهبری سال "تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌زایی" با جدیت تمام با کانون بازنشستگان سپاه نینوا همکاری کند.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی از رویش های اصیل انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است، ادامه داد: این مرکز علمی، سالیان سال و بالغ بر ۳۶ سال است که گمنام رسالت خود را انجام می دهد.

رئیس جهاددانشگاهی گلستان، با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی شبکه‌ای دانش بنیان در سطح کشور است، خاطر نشان کرد: هر اتفاق و دستاوردی که در جهاددانشگاهی سایر مناطق و استان‌ها رخ می دهد، توسط مراکز استان‌ها به زیرمجموعه هر استان منتقل می‌شود.

شهبازی، با تاکید بر اینکه آموزش و پژوهش دو وظیفه اصلی جهاد است، افزود: نیازسنجی از الزامات کار آموزش است و جهاد استان دو مرکز آموزشی را در گرگان و گنبدکاووس داراست که در اختیار همکاری های مشترک با سایر نهادها به ویژه نهاد مقدسی همچون سپاه پاسداران است.

وی با اشاره به اینکه جهاد گلستان آمادگی دارد مراحل کاشت، داشت و برداشت ۹ گونه گیاه دارویی را به متقاضیان کانون با هدف اشتغال‌زایی معرفی کند، یادآور شد: اقدامات جهاد مقیاس ناپذیر است و در بسیاری از حوزه ها به شکل کاملا علمی و دانش بنیان نیز فعال می باشد.

استفاده از همه ظرفیت ها برای تقویت نظام

ابوطالب پسرکلو، مدیر کانون بازنشستگان سپاه نینوای گلستان، در این نشست خاطر نشان کرد: ما باید نقشه های دشمنان را بشناسیم تا نگذاریم آنها به کشورمان نفوذ کنند و امروز بی شک نقشه و توطئه دشمن اقتصادی است.

وی با تاکید بر اینکه ما باید از همه ظرفیت‌ها برای تقویت پایه‌های نظام استفاده کنیم، توضیح داد: برای تشکیل شرکت های دانش بنیان نیروهای خوبی در زیرمجموعه کانون بازنشستگان سپاه نینوا حضور دارند که با راهنمایی و آموزش می توان از آنها بهره مند شویم.

پسرکلو با تاکید بر اینکه ما بسیاری از جنگ ها از جمله جنگ تحمیلی، تحریمی، فرهنگی و ... را پشت سر گذاشته ایم، اضافه کرد: هم اکنون در تلاش هستیم تا بسیجی‌وار از مشکلات اقتصادی هم عبور کنیم. 

بیکاری در جامعه ما عاملی مشکل آفرین است

رمضانعلی بادلی، معاون آموزش کانون بازنشستگان سپاه نینوا نیز گفت: حجم بالایی در استان گلستان در زیر مجموعه کانون هستند که حدود ۱۵ هزار نفر می شوند.

وی با اشاره به اینکه این کانون جمعیت هدف بسیار بالایی را دارد، افزود: بیکاری در جامعه ما عاملی مشکل آفرین است و باید راهکارهای اساسی و کارساز برای آن ارائه شود.

بادلی، با تاکید بر اینکه این کانون در حوزه های کسب و کار، آموزش، اشتغال و سایر موارد نیز کار می کند، گفت: افرادی از حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، امنیتی، عملیاتی و سایر حوزه ها در این کانون عضو هستند که تمایل دارند از ظرفیت جهاددانشگاهی نیز بهره مند شوند.

در پایان این جلسه مقرر شد، تفاهم نامه ای با هدف بهره مندی از ظرفیت های دو طرف منعقد شود. 


( ۱ )

نظر شما :