معاون سیاسی استاندار گلستان تأکید کرد؛

ایسنا یک انتخاب درست برای برگزاری جشنواره تقریب مذاهب اسلامی

۱۱ دی ۱۴۰۱ | ۱۶:۴۹ کد : ۵۲۲۲۶ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۴
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان بر ضرورت افزایش سواد رسانه ای در بخش تقریب تأکید کرد و گفت: متأسفانه میزان آگاهی و سواد در بخش تقریب پایین است. سید علی مهاجر امروز یکشنبه ۱۱ دی در جشنواره ملی رسانه‌ای تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: ایام فعلی دهه بصیرت است، اگرچه برخی خواص در سال ۱۳۸۸ فریب خوردند اما مردم در ۹ دی با حضور کوبنده خود تمامی توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کردند.
ایسنا یک انتخاب درست برای برگزاری جشنواره تقریب مذاهب اسلامی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان گلستان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان بر ضرورت افزایش سواد رسانه ای در بخش تقریب تأکید کرد و گفت: متأسفانه میزان آگاهی و سواد در بخش تقریب پایین است.

سید علی مهاجر امروز یکشنبه ۱۱ دی در جشنواره ملی رسانه‌ای تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: ایام فعلی دهه بصیرت است، اگرچه برخی خواص در سال 1388 فریب خوردند اما مردم در ۹ دی با حضور کوبنده خود تمامی توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کردند.

وی سردار سلیمانی را منادی وحدت دانست و افزود: میزبانی و ترتیب نخستین جشنواره رسانه ای در حوزه تقریب مذاهب اسلامی اقدام مهم است که جای تقدیر دارد، مقام معظم رهبری در دهه ۷۰ که حوادث و اتفاقات کشور را گوشزد می‌کردند از واژه های مختلف اعم از هجمه فرهنگی، ناتوی فرهنگی، شبیخون فرهنگی و جنگ نرم دشمن استفاده کردند معظم له در سال 1383 فرمودند که دشمن به دنبال آندلس کردن کشور هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان با اشاره به اینکه یکی از ابزارهای ما در جنگ ترکیبی دشمن، استفاده از توان رسانه است، بیان کرد: امروز درگیر جنگ رسانه‌ای نامتقارن هستیم، ما درگیر فضای رسانه ای سنگین شدیم و برای برون‌رفت از این شرایط باید افراد جهادی و دلسوز را پای کار بیاوریم.

مهاجر با اشاره به اینکه هدف دشمن اختلاف‌افکنی است، بیان کرد: دشمن به ویژه در حوادث اخیر به طور ویژه در فضای تفرقه، اختلاف‌افکنی و تجزیه‌طلبی گام برداشته و در این شرایط مردم باید بیش از پیش هوشیار باشند، ما یک امت و ملت هستیم و در این با هم بودن است که تقریب مذاهب معنا پیدا می کند.

وی گلستان را منادی وحدت دانست و با قدردانی از دست اندرکاران نخستین جشنواره ملی رسانه ای تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به درستی برای برگزاری جشنواره رسانه ای تقریب مذاهب اسلامی گام برداشت و نشان داد در جنگ ترکیبی دشمن، رسانه می تواند کمک‌کننده باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان بر ضرورت افزایش سواد رسانه ای در بخش تقریب تأکید کرد و ابراز داشت: متأسفانه میزان آگاهی و سواد رسانه‌ای در بخش تقریب پایین است و عدم شناخت درست موجب برداشت‌های نادرست می‌شود.

مهاجر در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «آن کسی که ندای تفرقه‌ی بین شیعه و سنی را سر میدهد و به بهانه‌ی مذهب، میخواهد وحدت ملی را به هم بزند، چه شیعه باشد و چه سنی، مزدور دشمن است»، افزود: دشمن در جنگ ترکیبی از ابزار رسانه کمک گرفته و هنر آنها نیز محصور کردن افراد است لذا برخی از افراد فریب این فضای محصور را می‌خورند و مسائل بیان شده در فضای مجازی را باور می‌کنند.

وی با بیان اینکه ما در استان گلستان سعی کردیم وحدت را به طور عملی به نمایش بگذاریم، تأکید کرد: برای اولین بار سامانه انتصابات در استان گلستان راه اندازی شده و در روند انتصابات مباحثی اعم از جنسیت، قومیت، مذهب، پراکندگی، تحصیلات، جوانگرایی و غیره لحاظ شده است تا وحدت را به صورت عملی به نمایش بگذاریم.


نظر شما :