کلنگ زنی مجتمع گلخانه‌ای و فراوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی گلستان

۱۸ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۱ کد : ۲۷۷۱۷ پژوهشی اخبار عمومی حوزه ریاست
تعداد بازدید:۱۲۹
مراسم کلنگ زنی مجتمع گلخانه‌ای و فراوری گیاهان دارویی دهکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان گلستان روز پنج شنبه(۱۶بهمن) با حضور آریان پور نماینده مردم شرق استان در مجلس، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، سرپرست جهاد دانشگاهی استان، فرماندار و جمعی از مدیران کل استان و مسئولان شهرستانی در گالیکش برگزار شد.
کلنگ زنی مجتمع گلخانه‌ای و فراوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی گلستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان گلستان،ابراهیم کریمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان در این مراسم گفت: گیاهان دارویی با ارزشی در پارک ملی گلستان رشد می‌کند و همه ساله مردم زیادی این گیاهان را برداشت می‌کنند. ایجاد دهکده گیاهان دارویی باعث ترویج کشت و ترویج گیاهان دارویی بین کشاورزان این منطقه می‌شود.

کریمی بیان کرد: توسعه کشت گیاهان دارویی می‌تواند در اشتغال استان و مسائل مربوط به حوزه پزشکی و طب سنتی مؤثر باشد.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد دهکده گیاهان دارویی در گالیکش به‌عنوان یک مرکز پایلوت کشت گیاهان دارویی، در توسعه گردشگری این منطقه نیز اثرگذار خواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان بیان کرد: اگر تولیدات این دهکده قابل‌توجه باشد می‌توان صادرات این محصولات با برند استان را نیز در دستور کار قرار داد.

سید عزیز موسوی سرپرست جهاد دانشگاهی گلستان نیز در این مراسم گفت: از ابتدا ایجاد دهکده گیاهان دارویی در سه فاز مزرعه نمایشی، سوله فراری و مجتمع گلخانه‌ای دنبال شد و امروز کلنگ زنی سوله فراوری و گلخانه را داریم.

 موسوی بیان کرد: سوله فراوری با زیربنای حدود ۶۰۰ مترمربع و مجتمع گلخانه با مساحت کلی ۳۰۰۰ مترمربع ایجاد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با افتتاح دهکده گیاهان دارویی، کشاورزان منطقه می‌توانند محصولات خود را به این مرکز تحویل دهند تا بعد از فراوری و بسته‌بندی، فرآورده‌های گیاهان دارویی با برند استان گلستان، به مناطق دیگر صادر شود.


نظر شما :