نماینده مردم گرگان واق قلا در مجلس شورای اسلامی:جهاددانشگاهی باید پل ارتباطی بین جامعه ودانشگاه باشد

۳۰ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۲ کد : ۲۹۸۵۸ پژوهشی اخبار عمومی تاپ خبر حوزه ریاست
تعداد بازدید:۹۹
نماینده مردم گرگان واق قلا درمجلس شورای اسلامی گفت: امروز جهاددانشگاهی با ظرفیتهای علمی که دارد می تواند پل ارتباطاتی بسیار مستحکم بین جامعه ودانشگاه باشد.
نماینده مردم گرگان واق قلا در مجلس شورای اسلامی:جهاددانشگاهی باید پل ارتباطی  بین جامعه ودانشگاه باشد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان گلستان،مهندس رمضانعلی سنگدوینی در بازدید از مجتمع آموزشی - پژوهشی جهاددانشگاهی گلستان اظهارکرد:جهاددانشگاهی  درزمینه پژوهشی در سالهای اخیر اقدمات بسیار خوبی انجام داده است و در زمینه کشت سیاهدانه دراستان خوب عملکرده است.


وی افزود: انتظار است در توسعه کشت گیاهان دارویی و به دنبال آن ایجاد اشتغال در بخشهای مختلف فراوری و خرید محصول از کشاورزان اقدمات موثری در سالجاری انجام دهد.


وی ادامه داد:در زمینه پزشکی جهاددانشگاهی، پیشرفتها و اقدمات مهمی داشته است و نیاز است مسئولین استانی با کمک خیرین از این ظرفیت استفاده لازم را ببرند و بستر ورود ظرفیتهای پزشکی و حوزه سلامت را دراستان مستقر نمایند. 

سنگدوینی طی بازدید از دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی استان یاداور شد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از اقدمات مهم وبسیار خوبی است که جهاددانشگاهی درحال انجام آن است. بیشترین مخاطبان مشاغل خانگی مربوط به زنان است که طی گزارش اعلام شده دبیرخانه این طرح میزان ثبت نامی دراستان نیز مربوط به بانوان است.

وی تصریح کرد. آنچه که امروز ارزشمندی بخشهای آموزشی جهاددانشگاهی اعم از رشته های علمی کاربردی و دوره های کوتاه مدت تخصصی را بیشتر نشان داد شغل محور بودن رشته ها است که اقدم بسیار ارزشمندی است که با برنامه و مدیریت خوبی توام بوده که انتظار است گسترش بیشتری داشته باشد. همه باید درجهت اشتغال جامعه تلاش کنند و البته مسئولین استان نیز باید حمایت کنند.


سنگدوینی خاطرنشان کرد:هماهنگی و پیگیری لازم جهت کمک به تکمیل و راه اندازی مرکز درمانی در سایت مسکن مهرزیتون در مجتمع آموزشی - پژوهشی جهاددانشگاهی را به طور جدی از طریق دستگاه های مربوطه خصوصا سازمان مدیریت و برنامه و بودجه دنبال خواهد کرد.


( ۱ )

نظر شما :