تبدیل گلستان به قطب تشخیص و درمان «سرطان برست»/ شبکه سازی جهاددانشگاهی در درمان سرطان

۱۵ تیر ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۹ کد : ۴۵۶۶۹ پژوهشی اخبار عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۵۲
رئیس پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی با اشاره به رسالت های این نهاد برای کمک به دولت و مردم، گفت: آماده ایم در صورت نیاز استان گلستان فناورهای نوین و دانش روز را در حوزه سرطان پستان وارد این استان کنیم.
تبدیل گلستان به قطب تشخیص و درمان «سرطان برست»/ شبکه سازی جهاددانشگاهی در درمان سرطان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان گلستان، رئیس پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی با اشاره به رسالت های این نهاد برای کمک به دولت و مردم، گفت: آماده ایم در صورت نیاز استان گلستان فناورهای نوین و دانش روز را در حوزه سرطان پستان وارد این استان کنیم.

دکتر رامین صرامی عصر امروز در نشست مشترک هیئت ارشد پزشکی جهاددانشگاهی کشور با مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به اینکه ما در جهاددانشگاهی رسالت مشخصی بر عهده داریم که حل مسائل ملی با تمرکز بر فناوری درمان نوین یکی از مهمترین آنهاست، اظهار کرد: ما کار تولید دانش را به دانشگاه سپرده ایم و به توان علمی همکاران خوبمان در دانشگاههای کشور ایمان داریم.

وی با بیان اینکه ما در پژوهشکده سرطان معتمد ۱۰۰ هزار نفر مراجعه کننده در سال از سراسر کشور داریم، افزود: تمامی خدمات ما در حد فوق تخصصی و فلوشیب بوده و تلاش کرده ایم در سطحی از علم کار را پیش ببریم که همواره نوآوری و ابتکار در کنار توجه به نیازمندی کشور در اولویت باشد.

رئیس پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در علوم پیشرفته و نوین در ژن درمانی، سلول درمانی، ویروس درمانی و انواع مختلف درمان های نوین در دنیا پیشرو هستیم، خاطرنشان کرد: تبعات اجتماعی سرطان در کشورمان بسیار بالاست و در کنار درد جسمی تالمات روانی همواره قرین بیماران سرطانی است که باید به این بخش نیز توجه شود.

صرامی با اشاره به اینکه جوانان جهادی ما آمده اند تا فناوری های نوین را در سطوح متناسب با نیازهای کشور به خدمت بگیرند، تصریح کرد: امروز در تولید ادوات تخصصی پزشکی به ویژه در تشخیص و درمان سرطان در منطقه و دنیا پیشرو هستیم و بخش عمده ای از نیاز خودمان را هم خودمون تولید می کنیم که در بخشی از موارد جزو دو تا سه کشور تولید کننده و برتر نیز قرار داریم.

وی بر به اشتراک گذاشتن دانش جهادی مجموعه جهاددانشگاهی با هدف توسعه عدالت اجتماعی و توسعه خدمات در سراسر کشور تاکید کرد و گفت: ما بر خلاف برخی مجموعه های دیگر سیستم‌چابک ولی ارزانی هستیم و اصلا قصد دخالت و موازی کاری نیز نداریم و فقط آمده ایم تا با ارائه توانمندی‌های خود بر اساس نگاه رئیس جدید جهاددانشگاهی برای حل مشکلات و نیازمندی های شما در استان به عنوان بک بازو کنارتان باشیم. 

رئیس پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی کمک به حل مسائل استان ها بر اساس دعوت و پیشنهاد خودشان را افتخاری برای جهاددانشگاهی دانست و اضافه کرد: ما حل این مشکلات و رفع نیازهای شما را وظیفه مان می دانیم و آماده ایم در کنار شما به سلامت و رفاه مردم کمک کنیم. 

صرامی با اشاره به اعلام نیاز و تمایل مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان برای ایجاد مرکز جامع سرطان پستان در این استان، گفت: از اینجا به بعد و پس از ارائه توانمندی جهاددانشگاهی منتظر اعلام دقیق نیازمندی های استان و پیشنهاد مدل همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی و جهاددانشگاهی واحد گلستان خواهیم بود.
وی با اشاره به ظرفیت های استان گلستان در حوزه‌های مختلف به ویژه منابع انسانی متخصص، ادامه داد: به نظر می رسد این استان با ظرفیت های موجود می تواند به یک استان پیشرو در غربالگری، تشخیص و درمان حوزه سرطان تبدیل شده و به طور مشخص یک بار بزرگ را از دوش جامعه سلامت استان و کشور بردارد که مطابق با رسالت های خطیر جهاددانشگاهی نیز هست.

در این نشست که رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان به همراه پنح تن از معاونین خود شامل معاونین درمان، بهداشت، آموزش پزشکی، تحقیقات و پژوهش و فرهنگی دانشجویی و تعدادی از جراحان عمومی و متخصصان حوزه پاتوبیولوژی، رادیولوژی، روانشناسان و محققان حوزه سرطان پستان حضور داشتند دکتر محمود طاووسی سرپرست دفتر تخصصی علوم پزشکی جهاددانشگاهی نیز به الزامات فنی و البته زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی برای تشخیص و درمان سرطان پستان اشاره کردند.


نظر شما :