مشاور جوان استاندار گلستان:

جهاددانشگاهی در برابر ناملایمات استوارتر می‌شود/ همدلی رمز توسعه گلستان است

۲۴ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۱:۱۲ کد : ۵۳۸۹۹ فرهنگی اخبار عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۰
مشاور جوان استاندار گلستان با اشاره به ماموریت‌های مهم جهاددانشگاهی در مسیر توسعه کشور، گفت: این مجموعه در برابر ناملایمات نه تنها رنجور نمی‌شود بلکه استوارتر و راسخ‌تر به اهدافش خواهد شد.
جهاددانشگاهی در برابر ناملایمات استوارتر می‌شود/ همدلی رمز توسعه گلستان است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان گلستان، مشاور جوان استاندار گلستان با اشاره به ماموریت‌های مهم جهاددانشگاهی در مسیر توسعه کشور، گفت: این مجموعه در برابر ناملایمات نه تنها رنجور نمی‌شود بلکه استوارتر و راسخ‌تر به اهدافش خواهد شد.

سید محمد میرطاهری در  جریان بازدید از دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و دیدار با مدیران جهاددانشگاهی واحد گلستان با اشاره به ظرفیت های بزرگ جهاددانشگاهی در عرصه های مختلف،اظهار کرد: جهاددانشگاهی به عنوان یک مجموعه جوان و انقلابی توانسته در سالهای متمادی بارهای بزرگی را از دوش انقلاب و مردم بردارد.

وی با بیان اینکه باید با سرعت و بدون وقفه به سمت تولید فکر و دانش حرکت کنیم، ادامه داد: نباید از ناملایمتی‌ها دلخور شد، بلکه باید با عزمی راسخ تر و با نگاه به افق های امیدوارکننده کشور با همه موانع جنگید و با انگیزه کار را پیش برود.

مشاور جوان استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت  ماموریت های جهاددانشگاهی به ویژه در حوزه علوم دانش بنیان، خاطرنشان کرد: همه دستگاهها باید تلاش کنند در سالی که مزین به نام دانش بنیان است همکاری با جهاددانشگاهی را به یک رویه ثابت و فراگیر تبدیل کنند.

میرطاهری با انتقاد از عدم تولید فکر و اندیشه در ادارات و نهادهای استان گلستان، ادامه داد: باید همه توجه خود را معطوف به این کنیم که جلسات را در سطح استان از رویه ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌ها  به سمت و سوی تولید و ارائه فکر و ایده تغییر دهیم.

وی بر مساله لزوم اولویت بندی و دسته بندی نیازمندی ها و دغدغه های استان به ویژه جوانان تاکید کرد و گفت: امروز جهاددانشگاهی در عرصه های مهمی همچون تشخیص و درمان سرطان برست، گیاهان دارویی و ذخیره و اصلاح نژاد اسب اصیل ترکمن فعالیت می کند که نتیجه آن می تواند برون رفت استان گلستان از بن بست اقتصادی و توسعه باشد.

رئیس جهاددانشگاهی استان گلستان نیز در این دیدار با تشریح دستاوردها و برنامه های جهاددانشگاهی در این استان، اضافه کرد: ما به عنوان یکی از جوان ترین واحدهای جهاددانشگاهی در کشور همواره تلاش کرده ایم مساله محور و مبتنی بر حل مساله مطرح شده در نظام مسائل استان حرکت کنیم.

ابراهیم شهبازی با تقدیر از حمایت استاندار گلستان، معاونین اقتصادی و سیاسی استاندار و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان، تصریح کرد: برای نخستین بار تفاهم بسیار خوبی برای پیشبرد پروژه های دانش بنیان جهاددانشگاهی در استان گلستان صورت گرفته است که امیدواریم با تخصیص به هنگام بتوانیم به اهداف مدنظر برسیم.


( ۱ )

نظر شما :